Kartkę możemy stworzyć samodzielnie.

W naszym kraju panuje zwyczaj wysyłanie sobie kartek z okazji różnych świąt np. Wielkanocy czy Bożego Narodzenia. Prawdę mówiąc ten zwyczaj jest teraz zdominowany przez znacznie wygodniejsze sms-y, ale dodanie kartki z życzeniami do podarunku cały czas jest powszechne i z pewnością mile widziane.

Krótka historia kartek na różne okoliczności Tradycja przesyłania kartek z życzeniami miała swój początek już w Starożytnych Chinach, ta tradycja była też praktykowana przez Egipcjan. Egipcjanie przekazywali sobie nawzajem pozdrowienia na zwojach z papirusu. Ten zwyczaj w Europie rozwinął się w piętnastym wieku. Na lata 50 XIX w. przypadło przekazywanie kartek w kopertach. Współcześnie są to przeważnie koperty kolorowe. Ręcznie robione kartki Z pewnością nie ma nic wspanialszego niż prezent zrobiony samemu i osobiście wręczony solenizantowi. Taki prezent jest zwłaszcza doceniany przez odbiorcę, ponieważ jest bardziej osobisty. Jeśli do podarunku chcemy dodać jeszcze życzenia, dobrym akcentem będzie z pewnością napisanie zwięzłego, wierszyka, najlepiej rymowanego. Również samą kartkę możemy zaprojektować samodzielnie.

Wystarczy do tego klej, kawałek brystolu, różnokolorowe wstążki oraz naklejki z brokatem, jakie są dostępne w sklepie z artykułami papierniczymi. W zależności od rodzaju wydarzenia (rocznicy ślubu, narodzin dziecka, urodzin) do naszego wyjątkowego , samodzielnie wykonanego prezentu możemy dorzucić ozdoby pasujące do okazji. Cudownie będą tu pasować także koperty ozdobne, będące uzupełnieniem całości naszej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *