W tej chwili możemy rozróżnić 3 typy kabli hdmi.

Odpowiednio dopasowany kabel HDMI zapewnia sposobność przyłączenia się przykładowo komputerem do Telewizji, niemniej jednak nie tylko bo z techniki hdmi korzysta więcej urządzeń elektronicznych. Są to m.in. monitory, konsole do gier jak Playstation, rzutniki hd czy soundbary. Wszystkie z tego typu sprzętów jesteśmy w stanie przyłączyć przy użyciu dedykowanego przewodu hdmi.

Do produkcji kabli HDMI stosuje się miedź, stal bądź aluminium. Jak zapewne się domyślasz te zrobione z aluminium związane są z najgorszą jakością, jednak cudowne to te opracowane z beztlenowej miedzi.W tej chwili możemy rozróżnić 3 rodzaje kabli hdmi, nazwijmy to trzy standardy:

1. Przewód HDMI 1.4 – przepustowość: 10,2 Gb/s, maks. jakość wideo: FullHD/60fps lub 4K/30fps, brak obsługi HDR.

2. Przewód HDMI 2.0 – przepustowość: 18 Gb/s, maks. jakość wideo: 4K/60fps, obsługa statycznego HDR.

3. Przewód HDMI 2.1 – przepustowość: 48 Gb/s, maksymalna jakość wideo: 4K/120fps lub 8K/120fps, obsługa dynamicznego HDR.

Długość kabel hdmi earc również ma ogromne znaczenie. Zakłada się, iż długość do 5 metrów gwarantuje generalnie brak straty jeśli rozchodzi się o jakość. Warto mieć na uwadze ażeby ten przewód hdmi hdr nie był zbyt małej długości, bo może przykładowo nasza instalacja okazać się zbyt sztywna, ani też za długi bo możemy się w tenże kabel zaplątać, w dodatku czym większy będzie ten przewód tym zwiększamy możliwość utraty jakości przesyłania danych.

Drogi przewód nie w każdej sytuacji oznacza lepszy bo nie istotne że mamy „pozłacane” czy też „platynowe” końcówki takiego kabla, istotniejszą informacją wpływającą na jakość będzie jednakże materiał z którego jest on wyprodukowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *