Urządzanie łazienki krok po kroku

Urządzanie łazienki krok po kroku

Jeśli remont odbywa się w danym mieszkaniu po raz kolejny, sprawa jest dużo prostsza: właściciele mniej więcej wiedzą już, co było dobrym rozwiązaniem, a co kompletnie się w ich przypadku nie sprawdziło. Nieco inaczej wygląda to w przypadku osób, które remontują się po raz pierwszy. Na co koniecznie zwrócić uwagę urządzając łazienkę?

Aranżacja łazienki – efektownie i funkcjonalnie

Nie zapominaj, że łazienka jest miejscem, które ma nie tylko dobrze wyglądać, ale przede wszystkim – spełniać pewną funkcję. Wieszak na ręczniki umieszczony w znacznym oddaleniu od wanny sprawi, że będziesz co i rusz zalewać podłogę wychodząc z kąpieli. Toaleta znajdująca się zbyt blisko innych elementów wyposażenia – odbierze komfort korzystania z niej. Dlatego też dokładnie rozplanuj poszczególne elementy: umywalka w bezpośredniej bliskości toalety, wieszak na ręczniki (wiszący lub stojący) przy wannie czy prysznicu, ewentualnie pralka obok suszarki.

Gdy brakuje miejsca – szukaj go gdzie indziej

Jeśli z góry wiesz, że w Twojej łazience nie zmieszczą się na raz wanna i szafka łazienkowa, ale jednocześnie nie chcesz rezygnować z tej pierwszej – poszukaj przestrzeni do przechowywania gdzie indziej. Sklep z tanimi rzeczami do łazienki oferuje na przykład świetne umywalki z szafkami pod spodem: to idealne miejsce do przechowywania chemii gospodarczej oraz zapasowych kosmetyków. Jeśli natomiast chodzi o piżamy, szlafroki czy zapasowe ręczniki – jeżeli masz taką możliwość, spróbuj umieścić je w innym pomieszczeniu: wygospodaruj na nie przestrzeń w szafie w sypialni czy w garderobie. W ten sposób nie będzie już konieczności rezygnowania z wymarzonej wanny. Jeśli mimo wszystko miejsca nie wystarczy – zdecyduj się na prysznic z wysokim brodzikiem, na przykład ze strony https://tanialazienka.com/. To co prawda namiastka pełnej wanny, ale pozwoli choćby pomoczyć stopy.

Płytki, a może coś innego?

Utarło się, że w łazienkach kładzie się na każdej powierzchni płytki. Jeśli odpowiada to wszystkim domownikom – to nie ma problemu. Natomiast w sytuacji, gdy nie każdy uważa to rozwiązanie za estetyczne – wystarczy zaopatrzyć się na przykład w dobrej jakości farbę odporną na wilgoć, a kafelki ułożyć jedynie w bezpośredniej bliskości umywalki, wanny czy prysznica. Obecnie producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to lepszych rozwiązań, które dają możliwość innych aranżacji łazienek niż te z użyciem płytek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *