Marnujemy nasz czas, kupując długopis o słabej trwałości.

Artykuły piśmiennicze wydają nam się w obecnych czasach zwyczajnie niepotrzebne. Lecz nie wiemy jak dużą rolę odgrywają we współczesnym społeczeństwie.

Co się z tym łączy, tracimy często nie tylko i jedynie cenny czas, lecz również zwiększamy zagrożenie dla środowiska kupując długopis o wątpliwej jakości czy długopisu jednorazowego, do jakich nie przywiązujemy wagi gdy przestają pisać już na drugi dzień. Swego czasu, takie przedmioty były niezwykle poważane. Skryba w Starożytnym Egipcie czy rzymski urzędnik, osoby, które miały umiejętność pisania, są pokazywane jako , które zostały obdarzone talentem, mogąc używać przyrządów do pisania. Czy teraz nie warto inwestować w artykuły piśmiennicze bardzo dobrej jakości? Tradycja związana z pisaniem odręcznym jest na pewno godna pochwały. Piękne pióro czy długopis} doda elegancji, natomiast ołówek wysokiej jakości pozwoli ci zaznaczać najbardziej istotne części twojej ulubionej książki bez potrzeby permanentnego „zabazgrania”.

Artykuły piśmiennicze to na nieszczęście jedne z częściej wyrzucanych przedmiotów, w pobliżu autostrad czy w większych aglomeracjach. Współczesny człowiek powinien mieć świadomość, że tworzywo jakim jest plastik ulega rozkładowi o wiele dużej niż myślimy.Znacznie bardziej opłaca się nam kupić jeden długopis , który ma wartość dwudziestu długopisów, aniżeli 20 długopisów o wartości {jednego długopisu, nie tylko z powodu oszczędności ciągle brakującego nam czasu, wciąż jeżdżąc do hurtowni po długopisy na jeden dzień, lecz także ze względu na czynny udział w obronie środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *